Advertising
Niezależnie od tego, czy stawiasz pierwsze kroki z AdWords , czy masz już w tym jakieś doświadczenie, Twoje kampanie mogą być lepsze Mam nadzieję, że dzięki tej liście Twoje dawno temu skazane na nicość kampanie odrodzą się, a wraz z nimi - Twój biznes.
Postanowiliśmy zatem temat omówić od początku do końca - w części pierwszej zajmiemy się samym plikiem produktowym i strukturą kampanii, a w części drugiej przyjrzymy się bliżej rzeczom, które możemy zrobić z poziomu interfejsu AdWords. Widzimy, że procentowo ilość transakcji praktycznie pokrywa się z ruchem. Rosnąca skala tego segmentu bezpośrednio zatem przekłada się na podobny wzrost ilości konwersji. Najbardziej poważne, skutkujące odrzuceniem produktów, są oznaczone czerwonym ostrzeżeniem. Żółte oraz niebieskie to poprawki optymalizacyjne, na które również powinniśmy zwrócić uwagę i w miarę możliwości je uwzględnić.
Opisane powyżej typy kampanii nie wyczerpują tematu. Istnieją jeszcze inne, bardziej niszowe, ale w pierwszej kolejności warto skupić się na tych, które zostały tu przedstawione. Pamiętajmy, że kampanie powinniśmy tworzyć w oparciu pytania, które mają nam służyć jako podstawa prawidłowo dobranej strategii. Wykorzystajmy nasze USP, aby reklamy były atrakcyjne dla użytkowników. Dopasujmy komunikaty reklamowe do naszych grup docelowych, a także samych produktów, które chcemy reklamować. I w końcu wybierzmy odpowiednie rodzaje kampanii i dopasujmy do nich budżety.
Kolejną rzeczą jest, na wzór zwykłych grup reklam używanych w kampaniach na wyszukiwarkę, możliwość lepszego podziału naszego feedu i uzupełnienie go słowa wykluczające. Są one znakomitym sposobem na ukierunkowanie ruchu do odpowiednich grup reklamowych oraz dają możliwość na poprawę wyników kampanii zakupowych. Mogą nawet służyć do rozdzielenia ruchu względem fraz jakie wykorzystują użytkownicy (np. na generyczne i bardziej sprofilowane).
Spośród tych marek jedna cieszy się szczególnym uznaniem i zainteresowaniem klientów - gdyby zsumować wszystkie zapytania produkty tej marki, kierowane w ciągu miesiąca do Google, zbliżylibyśmy się do mniej więcej 80 tys. przede wszystkim, kampania nie była rentowna. If you are you looking for more info regarding Zakupy z Google już w Polsce visit the web site. W lutym 2015 r. koszty wyniosły 6 080 pln, a przychody 18 037 pln. Daje to ROAS (przychody / koszty 100%) na poziomie 296% - zdecydowanie poniżej progu rentowności. Aby kampania była rentowna, uwzględniając marżę na produkcie, ROAS musi być większy od 600%. Proste zmiany, które wprowadziliśmy w tej kampanii, okazały się na tyle skuteczne, że będą dla Ciebie dobrą inspiracją do działania przy własnej kampanii.
Warto dodać, że cześć reklamodawców ma downside z przygotowaniem poprawnego pliku produktowego (product feed). Specyfikacja Google ?hl=pl co prawda wiele na te temat mówi jednak zazwyczaj będziemy potrzebowali pomocy działu IT aby dostosować i stworzyć plik produktowy dla PLA. Jeżeli sami nie damy sobie z tym rady można skorzystać ze specjalistycznych firm (hhtp:///pl) które pojawiły się na polskim rynku i oferują możliwość tworzenia feeda bezpośrednio ze strony.
Wyprzedź swoją konkurencję tworząc kampanie produktowe w usłudze Google Purchasing (Zakupy Google). Zaprezentuj swoje produkty w wyszukiwarce dodając do reklamy zdjęcie, cenę, markę i wiele innych informacji, których nie zmieścisz w zwykłej reklamie tekstowej. To unikalny sposób prezentacji twojej oferty, z którego wielu polskich reklamodawców nadal nie korzysta. Bądź mądrzejszy!